Bezpłatne badania USG Doppler kończyn dolnych ruszyły w Warszawie

Bezpłatne badania USG Doppler kończyn dolnych ruszyły w Warszawie

logo akcjaBEZPŁATNE BADANIA USG DOPPLER KOŃCZYN DOLNYCH RUSZYŁY W WARSZAWIE
Ogólnopolska akcja profilaktyczna „Żylaki? Przeciwdziałaj!”

Trwa ogólnopolska akcja profilaktyczna „Żylaki? Przeciwdziałaj!”, w ramach której mieszkańcy województwa Mazowieckiego mogą odbyć bezpłatne badania USG Doppler kończyn dolnych. Profesjonalna diagnostyka pozwoli na ocenę przepływu krwi w żyłach oraz umożliwi wczesne wykrycie chorób układu krążenia.

W ramach akcji „Żylaki? Przeciwdziałaj!” eksperci wyjaśnią jak radzić sobie i skutecznie zapobiegać żylakom oraz przewlekłej niewydolności żylnej.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, bezpłatne badania USG Doppler kończyn dolnych w szczególności adresowane są do osób w wieku od 30 do 55 roku życia, które nigdy wcześniej nie diagnozowały się w kierunku przewlekłej choroby żylakowej - mówi Katarzyna Loga, menedżer projektu "Żylaki? Przeciwdziałaj!", sponsora akcji Pani Teresa Medica SA.

Diagnostyka odbywa się w mobilnym centrum zaaranżowanym na gabinety lekarskie, z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu ultrasonografii Dopplerowskiej. Czterech lekarzy przyjmuje pacjentów codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00 w dniach od 24 do 30 kwietnia przy Parku Handlowym Targówek (Marki / M1) w Warszawie. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, natomiast liczba miejsc jest ograniczona. Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne i trwa tylko 15 minut. Wynik jest dostępny od razu.